Jak dobrać buty do sukienki? Dobór butów do sukienki powinien być uzależniony od sukienki – tego jaki ma kolor, długość i krój. Ten wybór może wydać się trudny, ale wcale taki nie jest. Dowiedz się jakie buty do jakiej sukienki będą najlepszym wyborem.

Zacznijmy od koloru

Tutaj są dwie szkoły: albo wybieramy buty w podobnym odcieniu do sukienki, albo coś zupełnie kontrastującego. Pierwszy przypadek jest prosty, ale to z tym drugim możemy mieć problem. Przyda nam się tutaj koło barw. Powinniśmy zestawiać ze sobą kolory, które są na przeciwko siebie, czyli na przykład czerwień z zielenią. Takie połączenia zawsze będą wyglądać dobrze i kontrastować ze sobą w ciekawy sposób.
Najważniejsze jednak jest to, żeby nie łączyć ciepłych barw z zimnymi. Jeśli więc decydujemy się na połączenie czerwieni z zielenią, powinniśmy postawić na oba ciepłe odcienie, lub oba zimne.
Dobór sukienki do butów na podstawie koloru będzie prosty, jeśli będziemy stosować się do tego, co pokazuje nam koło barw. Zostało ono bowiem stworzone po to, żeby pokazać jakie kolory będą ze sobą grały. Dlatego stosując się do tego, co na nim widzimy, zawsze będziemy wyglądać dobrze, a nasza stylizacja nie będzie się ze sobą gryzła.

Co jeśli sukienka ma wzory?

Czasem ubieramy kreacje, które mają wielokolorowe wzory. Jak taka sukienka wyglądać będzie do wyrazistych butów? Raczej średnio. Dlatego tutaj należy zdecydować się na coś bardziej stonowanego. Zawsze dobrym wyborem będą buty w kolorze ciała (nude). Ich dodatkową zaletą będzie to, że wizualnie wydłużą nam one nasze nogi. Ważne jest jednak to, żeby wybrać tutaj odpowiedni odcień. Im bliżej naszego koloru skóry, tym lepiej będzie to wyglądać.
Jeśli jednak chcemy założyć kolorowe buty do wzorzystej sukienki, powinniśmy zdecydować się na takie w jednym z kolorów, które widać na naszej kreacji. Dzięki temu uzyskamy spójną stylizacją, która nie będzie przesadnie pstrokata.

Szpilki czy na płaskim?

Dobór sukienki do butów powinien zależeć też od długości samej kreacji. Na przykład, jeśli ubieramy mini, a nie chcemy wyglądać wyzywająco, powinnyśmy zdecydować się na płaskie buty. Takie połączenie było bardzo modne w latach sześćdziesiątych. Sukienka do butów na obcasie sprawi za to, że będziemy wyglądać seksownie i kobieco.
Płaskie buty sprawdzą się też do sukienki maxi. Dzięki temu połączeniu będziemy wyglądać romantycznie i dziewczęco. Należy jednak unikać platform, bo zupełnie skrócimy sobie nogi.
Jeśli chodzi o sukienki o średniej długości, czyli takie sięgające nam za kolano, najlepszym wyborem będą jednak obcasy. Taka długość skraca nam nogi, a więc, żeby je wydłużyć, powinniśmy założyć buty na szpilce. Sprawią one, że będziemy miały nogi do samego nieba.
A jeśli mamy ochotę na stylizację w stylu rockowym, zawsze możemy zestawić sukienkę z botkami albo trampkami. Sukienka do butów o cięższym wyglądzie będzie wyglądała świetnie i nadal kobieco!

Teraz już wiemy jakie dobrać buty do jakiej sukienki tak aby wyglądały najlepiej. Nie mniej jednak, najważniejsze jest to, żebyśmy same czuły się dobrze w swoich stylizacjach i jeśli danego dnia mamy ochotę załamać wszystkie te zasady, powinnyśmy to zrobić. Modą trzeba się bawić i używać jej po to, żeby wyrazić swój indywidualny i unikalny styl. Nie powinniśmy pozwalać jakimś zasadom nas ograniczać!