Każda z nas choć raz usłyszała pytanie – jaki masz styl? lub jaki lubisz styl? Jak ubrać się modnie? Czy ubrać się stylowo oznacza założyć to co widzimy na bilbordach i słyszmy z ust nieskazitelnych “gwiazd” mody? Czy też podążać za własnym odczuciem podkreślając swoje największe atuty fizyczne bądź uzewnętrzniając swoją osobowość?

Nie każdy rodzi się z własnym stylem. Ba, to coś, co rozwija się latami i dopracowuje w szczegółach. Jeśli jesteś już na tym etapie, to raczej zapraszamy na zakupy niż do lektury, bo pewnie wiesz, czego szukasz, co Ci się przyda i nieco odświeży zawartość szafy.

Ale jeśli wciąż szukasz swojego stylu, nie chcesz wyglądać jak wszyscy, a jednocześnie łapiesz się na nieprzemyślanych zakupach modnych rzeczy, których nigdy nie założysz, to zapoznaj się z kilkoma wskazówkami względem własnego stylu.

Z każdym rokiem moda idzie o krok do przodu, a my chcemy być z nią na “topie”. Warto jednak mieć w garderobie coś co znajdzie zastosowanie przy każdej okazji a w dodatku nie będzie jednosezonowe – jak np. klasyczna bluzka w kwiatki. Niezmiennie jednak pewne schematy mają swoją powtarzalność. Kolory, wzory, fasony… Już nawet w przeciągu dwóch, trzech dekad jesteśmy w stanie tego doświadczyć na własnej skórze – i portfelu.

Przede wszystkim zastanów się, co lubisz nosić – i czy muszą to być stale dresy/legginsy?! Albo to, co noszą wszyscy? Pomyśl o stroju w oparciu o styl klasyczny. Jeśli żakiety i obcisłe sukienki nie są w żadnym wypadku dla Ciebie, a do tego praca czy obowiązki nie zobowiązują Cię do takiego stroju, to może choć rozkloszowane spódnice albo spodnie inne niż dżinsy? W klasycznej odzieży znajdziesz wiele wygodnych fasonów i wariantów, które można „oswoić” na co dzień. A projektanci takich marek, jak prezentowane u nas, dbają o to, by każda kobieta znalazła coś dla siebie.

Na zakupach mniej kieruj się chwilowymi trendami (jak je rozpoznać? Po zbyt charakterystycznych i wyrazistych akcentach – wszystkie ekstrema szybko wychodzą z mody), a bardziej nad długofalowym wykorzystaniem danej rzeczy. Brzmi nudno? Nic z tych rzeczy! Kupuj ciuchy, które można rozmaicie łączyć, otrzymując ciekawe kompozycje, również kolorystyczne. Baw się kolorami – dobrze skomponowana garderoba pozwoli nawet niewiele rzeczy eksponować zupełnie rozmaicie. Przydatne będą tu ponadczasowe dodatki: paski, chusty, szale. Ale uwaga: dobry styl nie lubi nadmiaru. Mniej znaczy lepiej. Lub mniej, a lepiej: czyli mniej odzieży, ale lepszej jakości, w której możesz się pokazać przy każdej okazji, a nie tylko podczas porządków w domu i ogrodzie.

Coraz częściej styl staje się subkulturową etykietą odzieżową. Sportowe buty i gołe kostki (nawet w jesienne przymrozki)? Rozcięte kolana z t-shirtem? Czy też szpilki do spodni marchewek? Wszystko to wydaję się być właściwe, przez to, że widzimy to na co dzień – staje się to w pewnym rodzaju stylem. Jednak własny styl oznacza dużo więcej, coś w czym możesz łamać dotychczasowe “standardy”, łącząc własne odczucia z możliwościami jakie daje Ci dzisiejsza moda. Dlatego dobierajmy stylizacje pod względem swojej figury, aktualnego humoru lub też okoliczności. Jednak najważniejsze w tym wszystkim to poczucie wygody, ale aby to osiągnąć trzeba znać swoje potrzeby oraz to jak je wyeksponować dzięki ubraniom z własnej szafy. A jeśli potrzebujesz dodatkowej inspiracji aby odświeżyć swoją kolekcję – zapraszamy do sprawdzenia naszego e-sklepu wbutiq.pl.